« Travanj 2024 »

DRŽAVNA SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA U VINKOVCIMA
Autor: Silvija Mandičić, 11. 10. 2019.

31. državna smotra učeničkih zadruga održala se u Vinkovcima od 8. do 11. listopada. I mi smo dali svoj doprinos u sudjelovanju. Zajedno s učiteljicom Zorkom Munjas, voditeljicom Učeničke zadruge "Most" u Vinkovce su išli učenici 8. razreda, Marija Šop i Kristijan Tomac. Odlično su se snašli pred ispitnom komisijom i predstavili proizvod naše škole-"Kutiju za nakit". Ovim putem im čestitamo! Podrška u Vinkovcima su im bili i ravnateljica Zrinka Vukelić, učiteljica Ana Brbot Balenović, knjižničarka Ivana Rukavina i učitelj informatike Tomislav Jurić. Premda nije osvojeno prvo mjesto, uspjeh je tu, naš proizvod proglašen je Najproizvodom na županijskoj smotri, a zasigurno će njegova potražnja na raznim sajmovima biti velika!

Više o tome pod opširnije!

KUTIJA ZA NAKIT

OPIS PROIZVODA:

Proizvod ima dvostruku funkciju, primarno služi kao uporabni predmet za pohranu  nakita, a kao dekorativni predmet vrlo lijepog dizajna služi kao ukras za stol ili vitrinu. Primjenom ekoloških principa u proizvodnji poštivali smo standarde za zaštitu okoliša te koristili biorazgradljive materijale, svi ostali materijali svedeni su na minimum korištenja (plastične ukrasne perlice, ljepilo za vruće ljepljenje koje je idealno za ručne radove i dekoracije zbog svoje transparentnosti).

Poticaj za stvaranje ove kutije vezan je uz njegovanje naše bogate kulturne baštine jer su razne škrinje, sanduci, kovčezi i relikvijari oduvijek bili predmeti od visoke umjetničke vrijednosti. Nadahnuće za rad vidljivo je u samom obliku našeg dizajnerskog proizvoda koji podsjeća na škrinjicu, a izrađena je spajanjem drvenih špatula. Ovaj proizvod proglašen je Najproizvodom na ovogodišnjoj Županijskoj smotri učeničkih zadruga Ličko-senjske županije i time osvojio plasman na državnu razinu.