« Ožujak 2024 »

Sudjelovali smo na smotri učeničkih zadruga Ličko-senjske županije
Autor: Silvija Mandičić, 25. 5. 2018.

Danas je održana prva po redu smotra učeničkih zadruga Ličko-senjske županije. U konkurenciji od pet škola pobjedu je odnijela Učenička zadruga "Ričina" iz OŠ "dr. Ante Starčević", Pazarište Klanac čime se plasirala na državno natjecanje na kojem će predstavljati Ličko-senjsku županiju. Od srca im čestitamo, a naše cure pohvaljujemo jer ni drugo mjesto od pet prijavljenih škola nije neznatan uspjeh. Bravo cure! Više o tome pročitajte u nastavku.

Na gospićkom Trgu Stjepana Radića, gdje je održana prva Smotra učeničkih zadruga s prostora Ličko-senjske županije, svoje proizvode je izlagalo pet učeničkih zadruga:

Učenička zadruga „Ričina“ iz OŠ „dr. Ante Starčević“ Kalanac-Pazarište, Učenička zadruga „Most“ iz OŠ „Anž Frankopan“ Kosinj, Zadruga „Mali Ličani“ iz OŠ „dr. Franjo Tuđman“ Korenica, „Sinjan“ iz OŠ „Silvije Strahimir Kranjčević“ iz Senja i domaćini iz Učeničke zadruge „Vodarica Marta“ OŠ „dr. Jure Turić“.

Ocjenjivački sud je najboljom zadrugom proglasio Učeničku zadrugu „Ričina“ koja će Ličko-senjsku županiju predstavljati na 30. Državnom natjecanju zadruga u Vinkovcima od 11. do 14. listopada.

Učenici naše škole predstavili su svoje proizvode, a ocjenjivačkom sudu demonstrirali izradu poznatog kosinjskog mosta u materijalu od gipsa koji izrađuju u okviru sekcije izrade ukrasnih predmeta. Na stolu su se našli naši već prepoznatljivi proizvodi, lička kapa i med od maslačka. Od novih proizvoda naše zadruge imali smo magnete sa motivom mosta, a posebno smo ponosni na prezentaciju koju smo izradili uz pomoć učitelja informatike Tomislava Jurića i učitelja geografije Ljube Majice.

Našim mladim zadrugarkama, Jasmini Tomac i Snježani Tomac, kao i njihovim voditeljicama Ivani Rukavini i Zorki Munjas, ali i svim učiteljima koji su nesebično pomagali jedno veliko HVALA na sudjelovanju uz moto  naše Škole:

Ne možemo svi činiti velika djela,

ali možemo činiti mala djela s velikom ljubavi.

sv. Majka Terezija