Izvrstan nastup naših učenika na državnoj razini natjecanja "Sigurno u prometu"
Autor: Tomislav Vukelić, 29. 5. 2017.

Protekli tjedan je u Zadru te u Turističkom naselju "Zaton" održana državna razina natjecanja "Sigurno u prometu", na kojem su naši, kao i ostali učenici predstavnici Ličko-senjske županije postigli do sada najveći uspjeh! Snježana Tomac, kao i njezin brat Kristian koji je u vrlo jakoj konkurenciji osvojio...

...28. mjesto, iznimno su zaslužni što je za razliku od do sada većinom posljednjih, ekipa  naše županije osvojila 16. mjesto, a njihov mentor i školski pedagog Danijel Gregov u konkurenciji mentora zauzeo 14. mjesto. Natjecanje je bilo organizirano u izvrsnom ambijentu i smještaju Turističkog naselja Zaton, s različitim organiziranim aktivnostima, posjetom znamenitostima grada Zadra, te povodom 25. obljetnice hrvatskog i europskog natjecanja "Sigurno u prometu" sudjelovanjem u 536. milenijskoj fotografiji poznatog fotografa Šime Strikomana. Organizatori ovog natjecanja bili su Hrvatski autoklub, Ministarstvo znanosti i obrazovanja te Agencija za odgoj i obrazovanje, a sve uz potporu Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa. Na svim razinama natjecanja sudjelovalo je ukupno 3.457 djece petih i šestih razreda, te 255 mentora iz 251 osnovne škole. Domaćini natjecanja i suorganizatori bili su Autoklub Zadar te OŠ "Zadarski otoci". Više u foto-galeriji.